BOOKS

Awards: Turkish Union of Writers

.

if you check these book names as “link”s, you can read a review about the book.

kitap isimlerini link olarak kullanarak, o kitap hakkında yazılmış bir tenkit yazısı okuyabilirsiniz.

 

 • http://www.turkiyegazetesi.com/makaledetay.aspx?id=509454
  HAFTALIK DURUM

  Yılmaz Öztuna

  Kitaplar arasında > Prof. Dr. ŞAHİN UÇAR. Mülk ve Hilâfet, 160 s., 4. baskı. İst. 2011 (ilk baskı Konya 1992, Şûle Yayınları, Şahin Uçar, tarih felsefesi gibi zor bir alanın hocası ve müellifidir. Doğu ve Batı’nın klasik ve aktüel büyük dillerini bilen, tasavvuf musikimiz bestekârı, tanbûrî ve neyzen, Türk edebiyat tarihinin dîvân sahibi son şairi, hattat büyük bir bilgindir. Verimli yazardır. Hayli değerli kitabın müellifidir. Karakteristik, az işlenmiş, münakaşalı konu tarih konularını işlemiştir. Bu eseri, Türkiye Yazarlar Birliği Fikir Ödülü’nü almıştı.

  [email protected]

  08 Ekim 2011 Cumartesi

Kitaplar arasında

 • > Prof. Dr. ŞAHİN UÇAR. Mülk ve Hilâfet, 160 s., 4. baskı. İst. 2011 (ilk baskı Konya 1992, Şûle Yayınları, Şahin Uçar, tarih felsefesi gibi zor bir alanın hocası ve müellifidir. Doğu ve Batı’nın klasik ve aktüel büyük dillerini bilen, tasavvuf musikimiz bestekârı, tanbûrî ve neyzen, Türk edebiyat tarihinin dîvân sahibi son şairi, hattat, büyük bir bilgindir. Verimli yazardır. Hayli değerli kitabın müellifidir. Karakteristik, az işlenmiş, münakaşalı tarih konularını işlemiştir. Bu eseri, Türkiye Yazarlar Birliği Fikir Ödülü’nü almıştı.

 • http://www.turkiyegazetesi.com/makaledetay.aspx?ID=512675
 •   Yılmaz Öztuna
 • Kitaplar arasında…Prof. Dr. Şahin UÇAR, Dîvân, İst. 2011,160 s., 4. baskı (ilk baskı 1980), Şûle Yayınları.Tarih bilgini ve mütefekkiri Şahin Uçar’ın dîvân edebiyatımız tarzında şiirlerini toplayan bir kitap. Şahin Uçar, dîvân sahibi son şairimizdir. Daha çok Fuzûlî’ye nazîre şiirler içeriyor.

,

Scroll to Top